tempobet giris

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur?

Muhabbet kuşu nasıl konuşturulur

Konuşmalarıyla filmlere, dizilere konu olmuş olan papağanları biliyoruz. Muhabbet kuşları da papağan ailesinin en küçük üyelerinden bir tanesidir. Sevimli, küçük olmalarıyla evlerdeki yerini almış olan muhabbet kuşlarını konuşturmak istiyorsanız bilmeniz ve farkında olmanız gereken bazı bilgiler var.

Muhabbet kuşu besleyen kişiler genellikle sabırsız bir şekilde kuşlarının konuşması için çabalar. Ancak bu sabır ve zaman gerektiren bir olaydır. Kuşunuzun daha erken konuşmasını istiyorsanız erkek bir muhabbet kuşuna sahip olmanız daha iyi olacaktır.

Yavru kuşların erişkin kuşlara göre eğitimleri daha kolay olduğundan erkek ve maksimum 1 aylık bir muhabbet kuşunu konuşturmanız daha kolay olacaktır.

Kuşunuzu kafesine koyduğunuzda, yanında bir başka kuş veya oyuncak olmamasına dikkat etmelisiniz. Yalnız kalan kuşun tüm ilgi odağı siz olursunuz. Böylelikle amacınıza daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Muhabbet kuşunu eğitmeniz konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer durum ise ödül. Olumlu sonuçlar vermeye başladığı her anda kuşunuzu ödüllendirmeye dikkat etmelisiniz. Bu onu yaptığı davranışları daha sık yapmak konusunda teşvik edecektir. Ödül olarak havuç veya kereviz kullanabilirsiniz. Bunun dışında normal kullanılan yem dışında muhabbet kuşlarının sevdiği yiyecekleri de tercih edebilirsiniz.

Muhabbet kuşunuzu azarlamak, kızmak ya da ürkütmek gibi onu korkutacak davranışlardan uzak durmanız gerekmektedir. Kuşunuzla sevecen sevgi dolu bir ses tonuyla konuşmanız onu size yaklaştıracaktır.  Muhabbet kuşları içerisinde b,ç,d,k,p,ş,t harfleri geçen kelimeleri daha kolay söyleyebilirler. Kuşunuzun mutlu ve sakin olduğu zamanlarda söyletmek istediğiniz kelimeyi yanı başında sürekli tekrarlayarak ona öğretebilirsiniz.

Muhabbet kuşunuzu elinize alıştırmanız, onu konuşturmak konusunda da büyük fayda sağlayacaktır. Kuşun sizinle yakın teması kurması sizi sevmesi vermek istediğiniz eğitimin süresini hızlandıracaktır.

 

Benzer İçerikler