tempobet giris

Kabakuvvet Saldırısı Nedir? Nasıl Yapılır? Nasıl Önlenir?

kaba kuvvet saldırısı

Kabakuvvet saldırısı nedir? Adını sıkça duyduğunuz kabakuvvet saldırısı, brute force olarak da biliniyor. Nedir ve nasıl yapılır? Nasıl önlenir?

İlk olarak bilmeniz gereken kabakuvvet saldırısı nedir sorusuna verilen yanıttır. Saldırılar, web sitesinin arka ucuna erişimi sağlamak için yapılır. Bu saldırı ile önemli bilgilerin ele geçirilmesi mümkün olacaktır. Parolaların kaldırılması ile önemli bilgilere erişim sağlanacaktır. Özellikle e-ticaret siteleri için bu saldırıların olduğu görülür.

Deneme Yanılma Yöntemi ile Hesaba Erişim

Uygulanan kabakuvvet saldırısı, direkt olarak hackerların hesaba erişimi sağlamak için deneme yanılma yöntemi kullanmasıdır. Bu yöntem ile direkt olarak bulunan parolalar olması halinde, internet sitesine saldırının gerçekleşmesi de sağlanacaktır. Çoğunlukla kaba kuvvet saldırılarının otomatik olduğunu göreceksiniz. Bu sebeple her ölçekten işletme hedef olabilir. Otomatik olarak sitenin seçilmesi sağlanır ve güçsüz olan web sitesi için işlem yapılarak bilgilerin ele geçirilmesi söz konusu olur.

Kabakuvvet Saldırı Nasıl Yapılır?

Nasıl yapılır sorusunun yanıtına göre hareket edebilirsiniz. Kabakuvvet saldırısı nasıl yapılır sorusunun yanıtı, otomatik şekilde şifrelerin çözümü ile yapılır şeklinde yanıtlanır. Direkt olarak otomatik sistem üzerinden yapılan çalışma ile web sitelerine saldırı gerçekleşir. Çözümlenen şifreler ile web sitelerinin önemli bilgilerinin erişimi sağlanır. Peki, bu saldırıdan nasıl korunacaksınız?

Kabakuvvet Saldırından Nasıl Korunuruz?

Merak edilen bir diğer soru ise kabakuvvet saldırıları nasıl önlenir sorusunun yanıtıdır. Bakıldığında bu saldırının önlenmesi için gerekenlerin yapılması, herhangi bir zaman diliminde saldırıya maruz kalmamak açısından son derece önemlidir.

  • Daha uzun şifreler
  • Büyük küçük harflerin kullanılması
  • Özel karakterlerin eklenmesi
  • Şifre kombinasyonları
  • Giriş yapabilme sayısının azaltılması
  • İki faktörlü kimlik doğrulamasının olması

Aslında herhangi bir saldırı karşısında şifrenin bulunmasının önüne geçmek açısından direkt olarak yukarıda verilen çözüm önerileri değerlendirilmelidir. Sizin için sunulan bu öneriler, web sitenizin alt yapısının güçlenmesini sağlayacaktır. Herhangi bir problem karşısında daha hızlı şeklide çözümün sağlanması açısından direkt olarak kabakuvvet saldırısına maruz kalmamak için uygulanmalıdır. Kabakuvvet saldırılarından korunmak için önerilere göre hareket etmek daha avantajlı olacaktır.