tempobet giris

İnstagram’da Video Görüntülenme Nasıl Artırılır?

İnstagram video görüntülenme

Son zamanlarda yaptığı yenilikler ile adından sürekli söz ettiren İnstagram’da video görüntülenmelerinizi nasıl artırabileceğinizi biliyor musunuz? Takipçi, beğeni ve video izlenme sayıları konusunda kullanıcılar arasında büyük bir rekabet varken İnstagram beğeni gizleme gibi özellikleriyle bu yarışa son vermeyi amaçlıyor. Eğer sizlerde video paylaşmış ve bu videonuzun daha fazla kişiye erişmesini istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

 

 

 

Doğal Yoldan Video Görüntülenme Nasıl Artırılır?

Doğal yoldan takipçinizi veya video görüntülenme sayınızı artırmak isterseniz diğer video üreticilerden farkınızı ortaya koymalısınız. Farklı ve özgün içerikleriniz ile ön plana çıkarak daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. İnstagram’ın ve diğer sosyal medya devlerinin en önem verdiği konulardan biri olan özgün içerik İnstagram’da da gündem haline gelmiş bulunuyor.

Etiketler ile video izlenme artırılır mı?

Bir diğer başlığımız ise video veya fotoğraflarımızın açıklama kısmına eklediğimiz hastag adını verdiğimiz etiketler. Eğer hesabınız gizli değilde herkese açık bir konumda bulunuyorsa sizde etiket kullanarak içeriklerinizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Etiket kullanımında aşırıya kaçmamak ve dozunda etiket kullanmak içeriğinizi daha fazla ön plana çıkaracaktır.

Ne kadar fazla etiket koyarsam o kadar fazla kişiye ulaşabilirim gibi bir düşünce tamamıyla yanlış. Her gönderinize maksimum 6 ile 8 arasında hastag koymanız yeterli olacaktır. Hastag kullanımında en önemli koşullardan bir tanesi içeriğinizin konusu ile ilgili etiketleri açıklama kısmına eklemeniz. Yani örnek verecek olursak siz İstanbul içerisinde bir mekanın videosunu paylaştıysanız ve sadece İstanbul içerisinde bulunan kişilere ulaşmak istiyorsanız farklı illeri hastag olarak eklemeniz gereksiz olacaktır.

Yorum yaparak kendinizi belli edin:

Diğer kullanıcıların özellikle yüksek takipçi fenomen hesapların gönderilerinin altına yorum yaparak hesabınıza daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz. Böylelikle çektiğiniz takipçiler size etkileşim kazandıracaktır.

Daha aktif bir İnstagram hesabı için:

Eğer hesabınızda paylaştığınız gönderilere az etkileşim almaktan şikayet ediyorsanız İnstagram’ın yeni özelliklerini kullanmıyor olabilirsiniz. İnstagram’ın kullanıma sunduğu yeni özellikleri sunmanız durumunda İnstagram sizi diğer kullanıcılara önerecek ve etkileşim sayınızı artıracaktır.

Takipçilerim Gönderilerimi Görmüyor:

Sosyal medya devlerinin hepsinin kullandığı, ilgi alanına göre kullanıcılara içerik önerme olayına İnstagram’da yaptığı son güncellemeyle bu kervana katıldı. Yani bir örnekle bu durumu açıklayacak olursak siz yemek konusunda paylaşımları beğeniyor ve bu sizin ilgi alanınız haline gelmiş ise ana sayfanızda yemek konusundaki paylaşımları görüyorsunuz. Sizin takipçileriniz sizin gönderilerinizi beğenmediği, yorum yapmadığı için siz onların ilgi alanına girmiyorsunuz ve İnstagram onların ana sayfasına sizin gönderinizi düşürmüyor.