tempobet giris

Bilgisayarınızda Virüs mü var?

virüs

Son dönemde bilgisayarlar virüslere karşı son derece dayanıklı. Ancak bazen virüs bulaşabiliyor. Bilgisayarınızda virüs mü var?

Kontrolsüz davrandığınız ya da dikkat etmediğinizde bilgisayara virüs girebilir. Bu durumda direkt olarak önlem almak, gerekeni yapmak önemlidir. Bilgisayarınızda virüs mü var sorusunun yanıtına göre hareket ederek, siz de virüsten korunabilirsiniz. Bilgisayarınızın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bilgisayardaki Virüs Nasıl Tespit Edilir?

Öncelikle bilgisayarın çalışmasında bir sorun olmasında, herhangi bir işlevsellik yok olduğunda; örneğin internet erişimi – kamera erişimi olmadığında donanımı etkileyen ya da farklı bir eylemi etkileyen virüs olduğu sonucunu çıkaracaksınız. Bu durumda yapılması gereken virüsün çeşidi, virüsün nereden bulaştığı, nasıl bulaştığı gibi hususların tespit edilmesidir. Bu tespitin yapılmasından hemen sonra bilgisayarınızı korumak üzere diğer adımlara geçeceksiniz.

Antivirüs Programları;

Virüs programları ile bilgisayarı hem korumak hem de virüsleri tespit etmek mümkün. Bunun için son dönemin en iyi programları ile hareket edebilirsiniz. Virüs programlarını indirmek, kurmak ve aktif olmasını sağlamak bilgisayarı korumak için önemlidir. Bilgisayarınıza virüs girdikten sonra da yaptığınız taramalar ile etkisiz hale gelmelerini sağlayabilirsiniz. Üretilmiş olan çok sayıda ücretsiz virüs programları var. Dilerseniz bunları değerlendirip, dilerseniz son derece iyi olan başarılı programların deneme sürümünün ardından satın alabilirsiniz. Avantajlı bir şekilde kullanıyor olacaksınız.

Virüsler Nasıl Temizlenir?

Virüslerin tespit edilmesinden sonra silinmesi işlemi yapılacaktır. Bunun için kullanılan virüs programları üzerinden de işlem yapılabilir. Tarama işlemi sonrasında virüs bulunduğunda uyarı alacaksınız. Direkt olarak temizle butonunu kullanabilirsiniz. Başarılı olan virüs programlarında bu durum anında tamamlanır. Diğer bir çözüm ise sizin virüs tespitinin ardından virüsün olduğu dosyaları silmenizdir. Bunun için arama yapabilir, uzantılar üzerinden virüslerin bilgisayarınızdan temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Kısa süre içinde temizlemenin gerçekleşmesinden sonra bilgisayarı da resetleyerek direkt olarak sorunsuz şekilde kullanımın gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Uygun olan temizleme işleminin ardından bilgisayarda sorunsuz şekilde çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Virüsler nasıl temizlenir sorusunun yanıtına göre hareket etmeniz durumunda herhangi bir durum yaşamadan direkt olarak temizleme işleminin gerçekleşmesi sağlanmış olacaktır.