tempobet giris

Bilgisayar Neden Çok Ses Yapıyor?

bilgisayarım neden ses yapiyor

Bilgisayarınızın kasasından yüksek oranda ses geliyor olabilir. Bilgisayar neden çok ses yapıyor sorusunu sorabilirsiniz.

Bakıldığında bilgisayar neden çok ses yapıyor sorusunun farklı yanıtları olabilir. Bilgisayarda olan farklı sorunlar yüksek ses çıkmasına işaret edebilir. İnceleyerek, çeşitli sorunları analiz ederek bu sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Donanım Problemleri

Bilgisayarın çok ses çıkarması durumunda ilk akla gelen elbette donanım problemidir. Donanım anlamında, yani bilgisayarın kasasının içinde sorun varsa  bu durum ses ile sonuçlanabilir. Problemin çözümü için ise bu donanım sorununun ortadan kaldırılması gerekiyor. Peki, nasıl bir sorun olabilir?

Fanların arızalanması;

Fanların doğru çalışmaması, sıkıntı olması durumunda ne yazık ki ses çıkar. Bu durumun ortadan kalkması ise ya fanların değiştirilmesi ya da direkt olarak fanların doğru çalışmasını sağlamak ile olur. Aksi hale sürekli olarak fan konusunda problemin oluşması söz konusu olacaktır.

Kasanın toz dolması;

Kasa temizliği size önemsiz gibi gelebilir. Ancak bakıldığında kasanın içinin toz dolması halinde dolaylı olarak fanların da etkilenmesi söz konusu olur. Direkt olarak bilgisayardan yüksek oranda ses çıkması gibi bir problem olabilir.

Yukarıda verilen nedenlerin dışında bilgisayarın çalışma anlamında zorlanması durumunda da bilgisayardan ses çıkması söz konusu olabilir. Bu durumda direkt olarak çözüm getirmek adına dilerseniz donanım sorununun ortadan kaldırılması adına adım atabilirsiniz.

Bilgisayardaki Ses Sorunu Nasıl Çözülür?

Mevcut olan ses sorununu nasıl çözeceksiniz? Kasadan gelen sesin ortadan kalkması için ilk olarak yapmanız gereken direkt olarak bilgisayarın temizlenmesidir. Eğer bu ses ana kart ile alakalı ise bu durumda profesyonel destek almanız çok daha avantajlı olacaktır. Bilgisayarın içinin sorunsuz bir şekilde düzenlenmesi, bilgisayarda toz ve buna benzer şeylerin temizlenmesi ses sorununun ortadan kalkması açısından avantajlı olabilir. Yazılım anlamında bir sorun olması bilgisayarın çok çalışmasına neden oluyorsa; bu durumda ses gelebilir. Ancak genel olarak ses durumunun donanım problemlerinde olduğunu bilmelisiniz. Bilgisayardan gelen ses sorunu nasıl çözülür sorusuna verilen yanıta göre, direkt olarak siz de gerekeni yapabilirsiniz. Seçim sizin.